yandexMetrica

Youtube Ne Kadar Kazandırıyor?

Youtube Ne Kadar Kazandırıyor?

Paylaşım Tarihi : 2021-01-20
Paylaşım Saati : 12:00:00
Okunma Sayısı : 1054

Youtube Ne Kadar Kazandırıyor?

Youtube kazancı nasıl elde edilir?

Youtube kazancı sağlayabilmek için öncelikle youtube hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekiyor. çünkü youtube platformuna video yüklemek, kanal oluşturmak kolay olsa da bunu para kazanmıştırracak bir iş haline dönüştürmenin bazı incelikleri var.

Youtube, biliyorsunuz ki her gün milyonlarca video paylaşımı yapılan büyük bir platform. Youtube üzerinde yüzlerce konu hakkındaki amatör, ustalaşmış pek çok video izleme imkanı mevcut. Yüzlerce youtube kanalı sahibi, tertipli olarak video içeriği yükleyerek kanalının potansiyelini arttırmaya çalışıyor. Ancak youtube kanalı olan ve video paylaşan herkes youtube geliri elde edemiyor. Youtube kanalı üzerinden gelir elde edenlerin ötekilerden farklı olan yönlerine dikkat çekmek istiyoruz.

Öncelikle youtube üzerinden para kazanmak isteyenlerin, bunun bir hobiden ziyade, sistemli ve kararlı şekilde çalışma gerektiren bir durum bulunduğunu bilmeleri gerekiyor. Birkaç video yükleyerek para kazanmayı beklemek maalesef bir yanılgı. Ilk yapılması gereken bir youtube kanalı açmak. Kanalınızın çok kişi tarafından takip edilmesi için belirli bir münasebetının olması önemli. Hangi mevzularda içerik üretmek istediğinize karar verip ona müsait videolar çekmeniz gerekiyor.

Ikinci önemli husus, video kalitesi. Görüntü kalitesi ve seslerin kötü olduğu youtube videolarını siz izlemek ister misiniz? Normal olarak istemezsiniz. Bu yüzden ışık, renk, görüntü ve ses kalitesi gibi detaylara örutubet vermek, gerekirse iyi ekipmanlar satın alarak buna yatırım yapmak zorundasınız.

Güzel bir kanal mevzusu seçtiniz ve içeriklerinizi kaliteli görüntülerle sundunuz. Bu noktada aklınıza “para kazanmaya ne zaman başlayacağım?” sorusu geliyor. Youtube geliri elde etmek, aslen youtube ile işdonanması yapmaktan geçiyor. Youtube hesabınızın para kazanmaya aktif hale gelebilmesi için, youtube gözünde kabul edilebilir olması icap eder. Takipçi saysıcaklıknın fazlalığı, ile alakalı fazla kötü yorum bulunmaması halinde hesap ayarlarınızdan “videolardan para kazan” seçeneğini aktifleştirdiğinizde hesabınız, para kazanma amacıyla etkinleştirilecektir. Youtube ile işdonanması işte bu noktadan sonra başlıyor. Youtube, sizin kanalınız üzerinden reklamlar yöntemiyle gelir elde etmenizi sağlıyor. Kanalınızda ne tür reklamların bulunabileceğine siz karar verebiliyorsunuz. Reklamlar, google adsense ile sağlanır ve reklam türünüzü belirledikten sonrasında adsense hesabınız ile youtube hesabınızla  içinde bağlantı kurmanız gerekir.

WhatsAppYoutube Abonesi WhatsApp İletişim