yandexMetrica

YouTube Music Nedir | Yeni Nesil Müzik Listesi

YouTube Music Nedir | Yeni Nesil Müzik Listesi

Paylaşım Tarihi : 2021-01-20
Paylaşım Saati : 12:00:00
Okunma Sayısı : 889

YouTube Music Nedir | Yeni Nesil Müzik Listesi

İnternet alışkanlığımız gün geçtikçe değişime uğruyor. Başlarda sadece alternatif araştırma – haberleşme kaynağı olarak görülen internet ve internete bağlı cihazlar günümüzün olmazsa olmazları arasında sayılıyor.

YouTube ise tam olarak video/müzik dinleme alışkanlığımızı değiştiren bir kaynak olarak dikkat çekmeyi başardı. Bir şekilde internetle alakası olan herkesin ilgi alanına göre bir kaynak oluşturmayı başaran YouTube kitleleri peşinden sürükleyen bir kaynak olarak günlük milyarlarca izlenme rakamlarına çoktan ulaştı bile!

Video Demek Sadece Görüntü Demek Değildir

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, günlük hayatta pek çok işletme (cafe, restaurant, otel vs.) müşterilerine dinlettiği parçaları YouTube oynatma listeleri üzerinden açmayı tercih etmektedir. Sadece video oynatma üzerine kurulu gibi duran bu sistem yeni bir güncellemeye ihtiyaç duyuyordu: YouTube Music!

YouTube Music Nedir | Neden Önemli

Kitleler halinde YouTube izlerken; dizilerden, televizyon programlarına, canlı yayınlardan, sosyal medya fenomenlerine kadar çok geniş yelpaze içerisinde videolara göz attık. Bu videoların izlenme sayısı hiçbir zaman şarkıların ve müziklerin yanına yaklaşamadı. Büyük bir çoğunluk klibini bir kez bile izlemediği şarkıları binlerce kez dinledi. Peki Google bu işe kayıtsız kalır mıydı?

Tabi ki kalmadı, müzik akışı hizmeti olan YouTube Music devreye sokuldu. Youtube music sayesinde pek çok yenilik kendiliğinden ortaya çıktı. Dinlediğiniz oynatma listelerine ve müzik türlerine uygun müzik videolarına göz atma imkanına sahip oldunuz.

Arada bir sizi sıkan reklamlara elveda dediniz. Video indirme veya offline dinleme özellikleri devreye alındı. Tabi ki bütün bu seçenekler YouTube Premium abonelerine uygun fiyatlarla sunuldu. Bu konuya daha sonra detaylı bir şekilde yer vereceğiz. Gelelim şimdi diğer müzik platformlarından ayıran en temel özelliklerine…

Dünyanın En Geniş Müzik Kütüphanesi – YouTube Music İçerisinde

Var olan videoları, müzikleri ve yeni eserleri düşünecek olursanız bu çok da şaşırtıcı bir durum olmasa gerek. Sadece şarkılarını YouTube üzerinde seslendiren ve başka platformlarda bulunmayan on binlerce sanatçı olduğunu düşünürsek başka platformlarda bulma imkanınız olmayan şarkılara rahatlıkla ulaşma imkanınız var.

Veri Tasarrufu İle Başka Bir Moda Geçin

Gün içerisinde internet kullanımınız yoğunlaşırsa veya ay sonunda paketinizle ilgili problemler ortaya çıkarsa işte veri tasarrufu tam bu noktada işinize yarayacaktır. Ses kalitesini aşağıya çekebilir ve daha az internet tüketerek şarkılarınızı dinleyebilirsiniz.

Neredeysem Oraya Göre Müzikler Çalsın

Youtube Music sayesinde bulunduğunuz konum merkezinde ruh halinize göre şarkılar çalıyor. Örneğin ders çalışırken motivasyon artırıcı şarkılar çalarken, koşu yaptığınız zaman daha hızlı ve dinamik şarkılar öneriyor.

Aklıma Gelmezse Ne Yapmalıyım

Bazen çalan şarkılar aklınıza gelmezse işte tamda o zamanda Google Asistan devreye giriyor. Bu sayede şarkının hatırladığınız küçük bir kısmını yazarak bile o şarkıya ulaşma imkânı bulabiliyorsunuz. Youtube Music ile yeni nesil müzik listesi nasıl olur yakında hepimiz öğreneceğe benziyoruz.

https://youtubeabonesi.com/

WhatsAppYoutube Abonesi WhatsApp İletişim